Balığına Sahip Çık!

mailing-header-small-fish-3

Hayatta sevdiğimiz en güzel ve yararlı besinlerden biridir balık. Balık mevsimini iple çekeriz. Sürekli olarak haftada en az 1 kere balık yemeye çalışırız. Ancak balık satın alırken dikkat ettiğimiz ve aslında herkesin dikkat etmesi gereken bazı noktalar var. Bu hangi balık nasıl pişirilir konusu değil. Buna daha sonraki konularımızda değineceğiz zaten. Mesele yasal avlanabilir balık boy ölçülerine göre balık satın almak. Yasal ölçüler altında balık satan firmaları ise şikayet etmek. Sürdürülebilir bir çevre için herkesin buna dikkat etmesi gereklidir.

Eğer siz talep etmez itiraz ederseniz para kazanma hırsından başka birşey düşünmeyen firmalar mecburen sizleri dinleyecektir. Para uğruna kimsenin geleceğimizi kirletme hakkı yoktur. Bunu bazılarına anlatmak gerekmektedir. Mevsiminde balık almaya dikkat edin!

Tamam balığın boyunu nasıl ölçeceğiz? Yanımızda metre mi taşıyacağız? diye soruyorsunuz kesin. Çok basit: Herkesin elinde sürekli olarak bir telefonu var. Telefonunuzun tüm özelliklerini ezbere biliyorsunuz eminiz. Alacağınız balığa telefonunuzu yaklaştırın ve telefonunuzun ölçüsüne göre balığın ölçüsünü tahmin edin ve aşağıdaki tabloyla karşılaştırın.

balikölçüleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir